LECZENIE KANAŁOWE WROCŁAW

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

leczenie kanałowe

W naszym gabinecie wyznajemy zasadę skutecznego leczenia stomatologicznego przy zadbaniu o komfort Pacjenta. Lekarz stomatolog Alicja Koźbielska od lat specjalizuje się w leczeniu kanałowym pod mikroskopem, który zapewnia najbardziej precyzyjne działania. Stale poszerza swoją wiedzę i dzieli się nią z innymi znakomitymi stomatologami podczas szkoleń i międzynarodowych konferencji. Zdobyte doświadczenie przeradza w doskonałe wyniki leczenia, co stanowi dalszą motywację do samodoskonalenia się i rozwijania pasji, jakim jest mikroskopowe leczenie kanałowe. Zajmuje się również najtrudniejszymi przypadkami wśród Pacjentów skierowanych od innych stomatologów. Staranność i wysoka jakość usług to fundamenty, na których została zbudowana renoma naszego gabinetu we Wrocławiu.

Mikroskopowe leczenie kanałowe to dziedzina, w której się specjalizujemy, dlatego oferujemy w pełni profesjonalną opiekę nad Pacjentem, zapewniając mu maksimum komfortu i dając gwarancję szybkiego powrotu do zdrowia. Profesjonalizm leczenia kanałowego i wynikająca z niego pozytywna opinia we Wrocławiu daje nam poczucie, że swoją pracę wykonujemy ze starannością i wysoką jakością. 

Czy leczenie kanałowe boli? 

Leczenie kanałowe zwykle kojarzy się pacjentom z dyskomfortem i bólem po zakończonym zabiegu, a nawet możliwością jego występowania w trakcie. Stomatologia to dział medycyny, który rozwija się w bardzo szybkim tempie, oferując Pacjentom dostęp, do wysokiej jakości rozwiązań technologicznych, niwelujących nawet najmniejsze odczucia dyskomfortu. Dlatego w naszym gabinecie, leczenie kanałowe zęba, rozpoczyna się po ówczesnym zastosowaniu innowacyjnego znieczulenia komputerowego The Wand. 

Przypominające długopis narzędzie zakończone bardzo małą igłą, precyzyjnie dozuje dawkę znieczulenia dostosowaną indywidualnie do Pacjenta. Co więcej, igła jest pokryta środkiem znieczulającym, więc już od samego początku jego podawania, Pacjent nic nie odczuwa. Znieczulenie podawane metodą komputerową w leczeniu kanałowym, to idealnie wyliczona dawka wystarczająca na sam czas leczenia, ale też niezaburzająca komfortu funkcjonowania tuż po jego zakończeniu. Wyklucza przede wszystkim wielogodzinne schodzenie nieprzyjemniej opuchlizny.

Na czym polega leczenie kanałowe?

Leczenie kanałowe zęba, czyli endodontyczne polega na diagnostyce i leczeniu zmian obejmujących unerwioną i unaczynioną część zęba wraz z obszarem kości, w której jest on osadzony. Zabieg leczenia kanałowego zęba przeprowadzany jest na zębach, kwalifikujących się do usunięcia. Można więc stwierdzić, iż jest to poniekąd sposób na jego uratowanie.

Procedura zabiegu i czynności, które się na nią składają, są skomplikowane, wymagają wiedzy i precyzji lekarza stomatologa. Na proces leczenia kanałowego zęba, składa się:

- otwarcie zęba i oczyszczenie go z miazgi. Jest ona również usuwana z kanałów korzeniowych zęba, a następnie powstała przestrzeń płukana jest środkami chemicznymi. Jest to związane również z tym, iż bardzo często w obszarze miazgi znajdują się siedliska bakterii, które bezpośrednio wpłynęły na konieczność podjęcia leczenia kanałowego.

- po dokładnym oczyszczeniu kanał jest uzupełniany biozgodnym materiałem, obojętnym dla ludzkiego organizmu. Wypełnienie ma na celu niedopuszczenie do ewentualnego ponownego powstania infekcji, która mogłaby przenieść się na kanały graniczące.

- zabieg kończy się odbudową zęba. Po zakończonym leczeniu jest on pozbawiony miazgi, jest martwy, dlatego też zmienia kolor, na ciemniejszy. Dla zachowania estetycznego efektu wizualnego, szczególnie w zębach widocznych podczas uśmiechu, proponujemy założenie licówek, które wiernie będą imitować naturalną biel i połysk.

Leczenie kanałowe w ponad 90% kończy się sukcesem i gwarantuje utrzymanie zęba przez wiele lat. Składa się na to niewątpliwie fakt stosowania w leczeniu kanałowym mikroskopu. Wymagające precyzji i niezwykłej dokładności stomatologa, przeprowadzającego zabieg, leczenie kanałowe pod mikroskopem umożliwia powiększenie podglądu zęba i jego kanałów, oraz dobre doświetlenie ich. To nowoczesne podejście wyklucza również obawę, przed złamaniem narzędzia i pozostawieniem go w kanale, co wiąże się z dolegliwościami bólowymi, które mogą dać o sobie znać, nawet po upływie wielu lat. Leczenie kanałowe mikroskopowe to również gwarancja dotarcia do wszystkich kanałów, i w miejsca niemożliwe do dostępu, tradycyjną formą leczenia. Zabieg przeprowadzany z użyciem mikroskopu to gwarancja prawidłowej diagnozy, powodzenia procedury leczenia, jak i najwyższy współczynnik przyjęcia się leczonego zęba.

Leczenie kanałowe w ciąży – o czym należy pamiętać

Powszechnie panujący stereotyp, iż kobieta w ciąży nie powinna, przez cały okres jej trwania w ogóle odwiedzać dentysty, jest błędny. Nieleczone zęby i nagle rozwijający się stan zapalny, nie tylko wpłynie na stan zdrowia i kondycję przyszłej mamy, ale w realny sposób może przyspieszyć poród. Dlatego podczas trwania ciąży, kobieta nie powinna rezygnować ze standardowych wizyt kontrolnych. Należy pamiętać, również o tym, iż ciąża to stan, który wiąże się ze zmianami hormonalnymi w ciele kobiety. Wpływają one, chociażby na zmianę pH śliny, a więc bezpośrednio na możliwość rozwoju drobnoustrojów w jamie ustnej. Nie obojętna dla zębów jest również kwasowość spożywanych pokarmów i napojów.

Czy leczenie kanałowe zęba w ciąży jest więc możliwe i bezpieczne?

Leczenie kanałowe w okresie ciąży jest niewskazane w pierwszym trymestrze. Wiąże się to z czasem, w którym zachodzą najważniejsze procesy życiowe w obrębie rozwijającego się nowego życia. Leczenie kanałowe zęba jest jednak możliwe w kolejnych etapach ciąży, tym bardziej iż zastosowanie mikroskopu wyklucza konieczność wykonania zdjęć RTG. Cały proces leczenia i użyte w nim materiały, są również w pełni bezpieczne dla przyszłej mamy.

Leczenie kanałowe – cennik

Uwarunkowany jest przez szereg czynników, a głównie jakość materiałów, które używane są do zabiegu. Narzędzia niklowo- tytanowe, preparaty chemiczne używane do płukania, uzupełnienia martwego zęba. Cena leczenia kanałowego to więc szereg czynności przygotowujących oraz materiałów potrzebnych do ich zrealizowania w pełni, dlatego jest ona wysoka.

NASZE USŁUGI

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

stomatologia

STOMATOLOGIA

Nowoczesna ​stomatologia ​sprzyja pacjentom i lekarzom w drodze do pięknego uśmiechu. Daje ona niezwykłe, nieograniczone możliwości pozwalające na zachowanie zdrowych i mocnych zębów.

girl

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Pomagamy dbać naszym pacjentom o piękny i zdrowy uśmiech oraz wspieramy ich w dążeniu do zachowania świeżego, młodzieńczego wyglądu.

tomografia

LECZENIE BRUKSIZMU

Czujesz, że niemalże “zjadasz” swoje zęby? Bardzo możliwe, że cierpisz na bruksizm — chorobę, która często objawia się tylko wtedy... gdy śpisz.

protetyka

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna ​to wspaniała dziedzina, która przywraca piękny uśmiech. Pacjenci La Dentista we ​Wrocławiu ​otrzymują fachową pomoc w postaci perfekcyjnie dobranych uzupełnień.

wybielanie

WYBIELANIE

Białe i zdrowe zęby znacznie zwiększają pewność siebie i gwarantują doskonałe pierwsze wrażenie. Z pięknym, świetlistym uśmiechem wyglądamy młodo i promiennie.

mikro

LECZENIE KANAŁOWE

Mikroskopowe leczenie kanałowe to dziedzina, w której się specjalizujemy, dlatego oferujemy w pełni profesjonalną opiekę nad Pacjentem, zapewniając mu maksimum komfortu.

Nasz gabinet

W La Dentista powodzenie leczenia jest na pierwszym miejscu, dlatego wszystkie usługi wykonywane są z użyciem ​mikroskopu​. Dla precyzyjnej diagnozy i skutecznych rezultatów.

GODZINY OTWARCIA

Już teraz zarezerwuj wizytę dla siebie lub dla swoich bliskich .
Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 9 - 15
Wtorek: 12 - 19
Środa: 9 - 15
Czwartek: 9 - 15
Piątek: 12 - 19
Rejestracja telefoniczna
Poniedziałek - piątek 8 - 19
Rejestracja Online 24/7

ZOBACZ WROCŁAW


Wizyta we ​Wrocławiu ​pozwoli nie tylko na profesjonalne leczenie stomatologiczne, ale też na poznanie jednego z najpiękniejszych miast w Polsce!

JAK DOJECHAĆ

Do Wrocławia dotrzesz pociągiem do stacji WROCŁAW - LEŚNICA (również z Drezna), autobusem Flixbus, samochodem oraz samolotem.
Gabinet La Dentista znajduje się zaledwie 12 minut samochodem od lotniska, tuż przy głównym skrzyżowaniu w Leśnicy.

  • bezpośredni lot w 2 godziny z największych europejskich miast.
  • liczne loty tanich linii (Wizz Air, Ryanair, Enter Air) komfort w czasie podróży, jak i po lądowaniu - nowoczesny Port Lotniczy
  • samochodem można dotrzeć do Wrocławia autostradą A4 lub autostradą A18 (część trasy Berlin-Wrocław) oraz drogą ekspresową S8.
  • Dojazd Tramwajem, Linia: 3, 10, 20
  • Dojazd Autobusem, Linia: 101, 148

GABINET STOMATOLOGICZNY LA DENTISTA

Skontaktuj się z nami bez lęku, dla zdrowych zębów.

Kontakt
reCAPTCHA

Call Now ButtonUmów wizytę