how long does steroids stay in your system what are topical steroids steroids for back pain stress dose steroids steroids for dogs what does steroids do does the rock take steroids natural vs steroids steroids and alcohol steroids online can you drink on steroids

LECZENIE BRUKSIZMU WROCŁAW

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

leczenie kanałowe

Cierpisz na permanentny ból głowy, a twoje zęby są wyraźnie nadwrażliwe? Odczuwasz to, że z każdą kolejną nocą Twoje zęby są coraz bardziej starte, a mycie zębów powoduje widoczne krwawienie? Twoja szczęka jest stale obolała? Twój partner skarży się na głośne i uporczywe zgrzytanie Twoich zębów? Czujesz, że niemalże “zjadasz” swoje zęby? Bardzo możliwe, że cierpisz na bruksizm — chorobę, która często objawia się tylko wtedy... gdy śpisz. W gabinecie LaDentista zajmujemy się między innymi leczeniem bruksizmu. Dowiedz się, czym jest bruksizm i jak jesteśmy w stanie pomóc Ci w przeciwdziałaniu tej chorobie. 

Bruksizm — objawy

Bruksizm to choroba, która charakteryzuje się patologicznym i niekontrolowanym zgrzytaniem zębów, czy też ich zaciskaniem, zwłaszcza podczas snu. Na rozwój bruksizmu są narażone szczególnie te osoby, które prowadzą stresujący, nerwowy styl życia. Bruksizm może doprowadzić m.in. do:

 • Wyraźnego starcia powierzchni zębów, co istotnie przekłada się na zmianę kształtu zębów,
 • Rozchwiania zębów, pękania szkliwa, w konsekwencji prowadzących do wypadania zębów,
 • Rozwoju stanów zapalnych w stawach skroniowo-żuchwowych, a także w okolicy zębów,
 • Bóle ucha, karku, głowy, pleców, obręczy barkowej — szczególnie, gdy bruksizm nie jest leczony.

Im wcześniej zareagujemy na objawy bruksizmu, tym łatwiej będzie wyleczyć chorobę i jej skutki. W ramach leczenia i łagodzenia skutków bruksizmu wykorzystujemy szynoterapię, wykorzystującą szyny relaksacyjne, stabilizacyjne i repozycyjne.

 

Leczenie bruksizmu

Leczenie dolegliwości, jaką jest bruksizm wymaga nie tylko konsultacji stomatologicznej, ale też i zastosowania szynoterapii, zatrzymującej negatywne skutki zgrzytania i zaciskania zębami. Do zalet leczenia bruksizmu poprzez zastosowanie szynoterapii zalicza się przede wszystkim:

 • zatrzymanie mimowolnego zaciskania i zgrzytania zębami, zwłaszcza podczas snu
 • uniknięcie zniszczenia powierzchni szkliwa
 • wyraźne i odczuwalne zrelaksowanie mięśni bezpośrednio otaczających szczękę i staw skroniowo-żuchwowy

Szynoterapia

Szynoterapia skupia się na wyeliminowaniu konsekwencji bruksizmu — rozluźnieniu mięśni, a także wyeliminowaniu dolegliwości bólowych. Do szynoterapii wykorzystuje się unikalne i spersonalizowane nakładki na górne zęby. Tak przygotowaną nakładkę zakłada się na noc, przez co jej używanie nie jest uciążliwe, a przynosi rewelacyjny i odczuwalny efekt.

Bardzo trudno dokładnie ocenić pożądaną długość trwania całej terapii. Czas trwania szynoterapii jest uzależniony od wielu czynników — a zwłaszcza tego, w jakim tempie zaczynają pojawiać się efekty. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po tygodniu szynoterapii. W tym czasie mięśnie ulegną znacznemu rozluźnieniu, co przełoży się na zmniejszenie odczuwanych stanów bolesnych i dyskomfortu.

Szyna relaksacyjna

Zdiagnozowany bruksizm to podstawa do tego, by wykonać dopasowaną szynę relaksacyjną. Tylko dopasowana szyna relaksacyjna, wykonana na podstawie wycisku uzyskanego z jamy ustnej Pacjenta, jest w stanie zagwarantować ulgę. Źle dopasowana szyna relaksacyjna (dotyczy to m.in. dostępnych od ręki, słabej jakości szyn relaksacyjnych w niskich cenach) może wpływać niezwykle destrukcyjnie na zęby. Stąd też jedynym wartym uwagi rozwiązaniem jest wykonanie indywidualnie dopasowanej szyny relaksacyjnej na podstawie odcisku szczęki — wraz z unikalnym ustawieniem zębów.

Szyna relaksacyjna to nic innego, przezroczysta nakładka na górny łuk zębów, która m.in. zapobiega dalszemu ocieraniu zębów górnych o zęby dolne. W ten sposób można zapobiegać powstawaniu objawów bruksizmu. Zastosowanie szyny relaksacyjnej dodatkowo zmniejsza napięcie mięśniowo-nerwowe, co znacząco zmniejsza ból towarzyszący bruksizmowi.

Szyna stabilizacyjna

Szyna stabilizująca to dobry sposób na leczenie dysfunkcji narządu żucia. Jej głównym celem jest poprawienie kondycji i funkcjonalności stawu skroniowo-żuchwowego, który ucierpiał na skutek zaciskania zębów podczas snu. Odpowiednio dopasowana szyna stabilizująca stanowi świetne rozwiązanie przy leczeniu zachowawczym schorzeń skroniowo-żuchwowych, wynikłych z powodu napięcia mięśni.

Szyna repozycyjna

Szyna repozycyjna to rodzaj nakładki na zęby, którą powinno się nosić 24 godziny na dobę, z wyłączeniem konieczności przeprowadzenia zabiegów higienizacyjnych. W zależności od potrzeb pacjenta i przeznaczenia, stopień twardości takiej nakładki może być znacząco różny. Jej głównym celem jest poprawa ustawienia stawu skroniowo-żuchwowego. Stosuje się ją w przypadku, gdy na skutek bruksizmu dojdzie do dyslokacji elementów stawu skroniowo-żuchwowego. Stosowanie szyny repozycyjnej, nazywanej także szyną reponującą ortopedycznie, daje sporą szansę na zredukowanie części objawów.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji z gabinetem stomatologicznym LaDentista w zakresie leczenia bruksizmu.

NASZE USŁUGI

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

stomatologia

STOMATOLOGIA

Nowoczesna ​stomatologia ​sprzyja pacjentom i lekarzom w drodze do pięknego uśmiechu. Daje ona niezwykłe, nieograniczone możliwości pozwalające na zachowanie zdrowych i mocnych zębów.

girl

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Pomagamy dbać naszym pacjentom o piękny i zdrowy uśmiech oraz wspieramy ich w dążeniu do zachowania świeżego, młodzieńczego wyglądu.

tomografia

LECZENIE BRUKSIZMU

Czujesz, że niemalże “zjadasz” swoje zęby? Bardzo możliwe, że cierpisz na bruksizm — chorobę, która często objawia się tylko wtedy... gdy śpisz.

protetyka

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna ​to wspaniała dziedzina, która przywraca piękny uśmiech. Pacjenci La Dentista we ​Wrocławiu ​otrzymują fachową pomoc w postaci perfekcyjnie dobranych uzupełnień.

wybielanie

WYBIELANIE

Białe i zdrowe zęby znacznie zwiększają pewność siebie i gwarantują doskonałe pierwsze wrażenie. Z pięknym, świetlistym uśmiechem wyglądamy młodo i promiennie.

mikro

LECZENIE KANAŁOWE

Mikroskopowe leczenie kanałowe to dziedzina, w której się specjalizujemy, dlatego oferujemy w pełni profesjonalną opiekę nad Pacjentem, zapewniając mu maksimum komfortu.

Nasz gabinet

W La Dentista powodzenie leczenia jest na pierwszym miejscu, dlatego wszystkie usługi wykonywane są z użyciem ​mikroskopu​. Dla precyzyjnej diagnozy i skutecznych rezultatów.

GODZINY OTWARCIA

Już teraz zarezerwuj wizytę dla siebie lub dla swoich bliskich .
Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
Godziny otwarcia
Poniedziałek: 9 - 15
Wtorek: 12 - 19
Środa: 9 - 15
Czwartek: 9 - 15
Piątek: 12 - 19
Rejestracja telefoniczna
Poniedziałek - piątek 8 - 19
Rejestracja Online 24/7

ZOBACZ WROCŁAW


Wizyta we ​Wrocławiu ​pozwoli nie tylko na profesjonalne leczenie stomatologiczne, ale też na poznanie jednego z najpiękniejszych miast w Polsce!

JAK DOJECHAĆ

Do Wrocławia dotrzesz pociągiem do stacji WROCŁAW - LEŚNICA (również z Drezna), autobusem Flixbus, samochodem oraz samolotem.
Gabinet La Dentista znajduje się zaledwie 12 minut samochodem od lotniska, tuż przy głównym skrzyżowaniu w Leśnicy.

 • bezpośredni lot w 2 godziny z największych europejskich miast.
 • liczne loty tanich linii (Wizz Air, Ryanair, Enter Air) komfort w czasie podróży, jak i po lądowaniu - nowoczesny Port Lotniczy
 • samochodem można dotrzeć do Wrocławia autostradą A4 lub autostradą A18 (część trasy Berlin-Wrocław) oraz drogą ekspresową S8.
 • Dojazd Tramwajem, Linia: 3, 10, 20
 • Dojazd Autobusem, Linia: 101, 148

GABINET STOMATOLOGICZNY LA DENTISTA

Skontaktuj się z nami bez lęku, dla zdrowych zębów.

Kontakt
reCAPTCHA

Call Now ButtonUmów wizytę