LECZENIE BRUKSIZMU WROCŁAW

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

leczenie kanałowe

Cierpisz na permanentny ból głowy, a twoje zęby są wyraźnie nadwrażliwe? Odczuwasz to, że z każdą kolejną nocą Twoje zęby są coraz bardziej starte, a mycie zębów powoduje widoczne krwawienie? Twoja szczęka jest stale obolała? Twój partner skarży się na głośne i uporczywe zgrzytanie Twoich zębów? Czujesz, że niemalże “zjadasz” swoje zęby? Bardzo możliwe, że cierpisz na bruksizm — chorobę, która często objawia się tylko wtedy... gdy śpisz. W gabinecie LaDentista zajmujemy się między innymi leczeniem bruksizmu. Dowiedz się, czym jest bruksizm i jak jesteśmy w stanie pomóc Ci w przeciwdziałaniu tej chorobie. 

Bruksizm — objawy

Bruksizm to choroba, która charakteryzuje się patologicznym i niekontrolowanym zgrzytaniem zębów, czy też ich zaciskaniem, zwłaszcza podczas snu. Na rozwój bruksizmu są narażone szczególnie te osoby, które prowadzą stresujący, nerwowy styl życia. Bruksizm może doprowadzić m.in. do:

 • Wyraźnego starcia powierzchni zębów, co istotnie przekłada się na zmianę kształtu zębów,
 • Rozchwiania zębów, pękania szkliwa, w konsekwencji prowadzących do wypadania zębów,
 • Rozwoju stanów zapalnych w stawach skroniowo-żuchwowych, a także w okolicy zębów,
 • Bóle ucha, karku, głowy, pleców, obręczy barkowej — szczególnie, gdy bruksizm nie jest leczony.

Im wcześniej zareagujemy na objawy bruksizmu, tym łatwiej będzie wyleczyć chorobę i jej skutki. W ramach leczenia i łagodzenia skutków bruksizmu wykorzystujemy szynoterapię, wykorzystującą szyny relaksacyjne, stabilizacyjne i repozycyjne.

 

Leczenie bruksizmu

Leczenie dolegliwości, jaką jest bruksizm wymaga nie tylko konsultacji stomatologicznej, ale też i zastosowania szynoterapii, zatrzymującej negatywne skutki zgrzytania i zaciskania zębami. Do zalet leczenia bruksizmu poprzez zastosowanie szynoterapii zalicza się przede wszystkim:

 • zatrzymanie mimowolnego zaciskania i zgrzytania zębami, zwłaszcza podczas snu
 • uniknięcie zniszczenia powierzchni szkliwa
 • wyraźne i odczuwalne zrelaksowanie mięśni bezpośrednio otaczających szczękę i staw skroniowo-żuchwowy

Szynoterapia

Szynoterapia skupia się na wyeliminowaniu konsekwencji bruksizmu — rozluźnieniu mięśni, a także wyeliminowaniu dolegliwości bólowych. Do szynoterapii wykorzystuje się unikalne i spersonalizowane nakładki na górne zęby. Tak przygotowaną nakładkę zakłada się na noc, przez co jej używanie nie jest uciążliwe, a przynosi rewelacyjny i odczuwalny efekt.

Bardzo trudno dokładnie ocenić pożądaną długość trwania całej terapii. Czas trwania szynoterapii jest uzależniony od wielu czynników — a zwłaszcza tego, w jakim tempie zaczynają pojawiać się efekty. Pierwsze efekty powinny pojawić się już po tygodniu szynoterapii. W tym czasie mięśnie ulegną znacznemu rozluźnieniu, co przełoży się na zmniejszenie odczuwanych stanów bolesnych i dyskomfortu.

Szyna relaksacyjna

Zdiagnozowany bruksizm to podstawa do tego, by wykonać dopasowaną szynę relaksacyjną. Tylko dopasowana szyna relaksacyjna, wykonana na podstawie wycisku uzyskanego z jamy ustnej Pacjenta, jest w stanie zagwarantować ulgę. Źle dopasowana szyna relaksacyjna (dotyczy to m.in. dostępnych od ręki, słabej jakości szyn relaksacyjnych w niskich cenach) może wpływać niezwykle destrukcyjnie na zęby. Stąd też jedynym wartym uwagi rozwiązaniem jest wykonanie indywidualnie dopasowanej szyny relaksacyjnej na podstawie odcisku szczęki — wraz z unikalnym ustawieniem zębów.

Szyna relaksacyjna to nic innego, przezroczysta nakładka na górny łuk zębów, która m.in. zapobiega dalszemu ocieraniu zębów górnych o zęby dolne. W ten sposób można zapobiegać powstawaniu objawów bruksizmu. Zastosowanie szyny relaksacyjnej dodatkowo zmniejsza napięcie mięśniowo-nerwowe, co znacząco zmniejsza ból towarzyszący bruksizmowi.

Szyna stabilizacyjna

Szyna stabilizująca to dobry sposób na leczenie dysfunkcji narządu żucia. Jej głównym celem jest poprawienie kondycji i funkcjonalności stawu skroniowo-żuchwowego, który ucierpiał na skutek zaciskania zębów podczas snu. Odpowiednio dopasowana szyna stabilizująca stanowi świetne rozwiązanie przy leczeniu zachowawczym schorzeń skroniowo-żuchwowych, wynikłych z powodu napięcia mięśni.

Szyna repozycyjna

Szyna repozycyjna to rodzaj nakładki na zęby, którą powinno się nosić 24 godziny na dobę, z wyłączeniem konieczności przeprowadzenia zabiegów higienizacyjnych. W zależności od potrzeb pacjenta i przeznaczenia, stopień twardości takiej nakładki może być znacząco różny. Jej głównym celem jest poprawa ustawienia stawu skroniowo-żuchwowego. Stosuje się ją w przypadku, gdy na skutek bruksizmu dojdzie do dyslokacji elementów stawu skroniowo-żuchwowego. Stosowanie szyny repozycyjnej, nazywanej także szyną reponującą ortopedycznie, daje sporą szansę na zredukowanie części objawów.

Serdecznie zapraszamy do konsultacji z gabinetem stomatologicznym LaDentista w zakresie leczenia bruksizmu.

NASZE USŁUGI

Jakie powinno być leczenie stomatologiczne? Komfortowe i co najważniejsze – skuteczne. Zapraszamy do zapoznania się z nasza ofertą.

stomatologia

STOMATOLOGIA

Nowoczesna ​stomatologia ​sprzyja pacjentom i lekarzom w drodze do pięknego uśmiechu. Daje ona niezwykłe, nieograniczone możliwości pozwalające na zachowanie zdrowych i mocnych zębów.

girl

STOMATOLOGIA ESTETYCZNA

Pomagamy dbać naszym pacjentom o piękny i zdrowy uśmiech oraz wspieramy ich w dążeniu do zachowania świeżego, młodzieńczego wyglądu.

tomografia

LECZENIE BRUKSIZMU

Czujesz, że niemalże “zjadasz” swoje zęby? Bardzo możliwe, że cierpisz na bruksizm — chorobę, która często objawia się tylko wtedy... gdy śpisz.

protetyka

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna ​to wspaniała dziedzina, która przywraca piękny uśmiech. Pacjenci La Dentista we ​Wrocławiu ​otrzymują fachową pomoc w postaci perfekcyjnie dobranych uzupełnień.

wybielanie

WYBIELANIE

Białe i zdrowe zęby znacznie zwiększają pewność siebie i gwarantują doskonałe pierwsze wrażenie. Z pięknym, świetlistym uśmiechem wyglądamy młodo i promiennie.

mikro

LECZENIE KANAŁOWE

Mikroskopowe leczenie kanałowe to dziedzina, w której się specjalizujemy, dlatego oferujemy w pełni profesjonalną opiekę nad Pacjentem, zapewniając mu maksimum komfortu.

Nasz gabinet

W La Dentista powodzenie leczenia jest na pierwszym miejscu, dlatego wszystkie usługi wykonywane są z użyciem ​mikroskopu​. Dla precyzyjnej diagnozy i skutecznych rezultatów.

GODZINY OTWARCIA

Już teraz zarezerwuj wizytę dla siebie lub dla swoich bliskich .
Jesteśmy do Twojej dyspozycji:
Godziny otwarcia
Poniedziałek - piątek 8 - 14

Rejestracja telefoniczna
Poniedziałek - piątek 8 - 19

Rejestracja Online 24/7

ZOBACZ WROCŁAW


Wizyta we ​Wrocławiu ​pozwoli nie tylko na profesjonalne leczenie stomatologiczne, ale też na poznanie jednego z najpiękniejszych miast w Polsce!

JAK DOJECHAĆ

Do ​Wrocławia ​dotrzesz pociągiem (bezpośrednio z Drezna), autobusem Flixbus, autem oraz samolotem.
Gabinet La Dentista znajduje się zaledwie 10 minut od lotniska, tuż przy AOW ( A8 ).

 • bezpośredni lot w 2 godziny z największych europejskich miast
 • liczne loty tanich linii (Wizzair, Ryanair) komfort w czasie podróży, jak i po lądowaniu - nowoczesny port lotniczy
 • samochodem można dotrzeć do Wrocławia najdłuższą autostradą A4 lub autostradą A18 (część trasy ​Berlin-Wrocław)
 • Dojazd Autobusem, Linia: 101, 103, 104
 • Dojazd Tramwajem, Linia: 31, 32

GABINET STOMATOLOGICZNY LA DENTISTA

Skontaktuj się z nami bez lęku, dla zdrowych zębów.

Kontakt
reCAPTCHA

Call Now ButtonUmów wizytę