Wybieramy szczoteczkę do zębów

Na przestrzeni ostatnich lat nastąpił znaczący rozwój produktów higienizacyjnych — w tym szczoteczek do zębów. Wybór odpowiedniej szczoteczki jest niezwykle istotny, by zapewnić sobie najwyższy poziom higieny jamy ustnej.  Jako specjaliści w dziedzinie profilaktyki chorób zębów, poniżej przedstawiamy kilka ogólnych rad dotyczących wyboru odpowiedniej szczoteczki do zębów. Pomocą w tym zakresie służymy również w ramach wizyt konsultacyjnych, na które serdecznie zapraszamy wszystkich naszych obecnych, jak i przyszłych Pacjentów.

Podział szczoteczek do zębów.

Szczoteczki do zębów dzieli się na manualne i elektryczne. Szczoteczki manualne, choć dostępne od wielu lat, charakteryzują się nie tylko atrakcyjną ceną, ale też i dużo mniejszą skutecznością czyszczenia, niż szczoteczki elektryczne. Wynika to z faktu, że szczoteczka elektryczna — tradycyjna, czy też soniczna – zawsze jest w stanie wykonać dużo większą ilość ruchów czyszczących w tym samym czasie, co tradycyjna szczoteczka. Z tego powodu, Naszym Pacjentom zalecamy wybór szczoteczek elektrycznych zamiast manualnych.

W sklepach dostępne są także szczoteczki elektryczne ultradźwiękowe, soniczne, rotacyjno-pulsacyjne i rotacyjne. Wysoką skutecznością, łatwą dostępnością i stosunkowo niską ceną charakteryzują się szczoteczki soniczne. Są one w stanie wykonać kilkadziesiąt tysięcy ruchów czyszczących na minutę. W porównaniu do szczoteczek rotacyjnych, wykonują one od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu razy więcej ruchów czyszczących. Jeżeli jednak chodzi o szczoteczki manualne, to ilość ruchów czyszczących jest nawet kilkaset razy większa!

Potrzebujesz porady stomatologicznej? Zapraszamy!
Zamow Wizyte

Dlaczego wybór szczoteczki jest tak ważny?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów jest istotny, gdyż odpowiednia higiena jamy ustnej to mniejsze ryzyko powstawania chorób, takich jak próchnica czy paradontoza. Z pomocą m.in. szczoteczek sonicznych, a także dodatkowych przyrządów higienizacyjnych (irygatora, nici dentystycznej) Pacjent jest w stanie dokładnie wymieść zalegającą płytkę nazębną. Zalegająca płytka nazębna, zwłaszcza w przestrzeniach międzyzębowych jest jednym z głównych powodów powstawania ognisk próchniczych.

Należy także wspomnieć o tym, że zbyt długie pozostawienie płytki nazębnej na powierzchni zębów prowadzi do jej mineralizacji (stwardnienia) i powstania kamienia nazębnego. Jego obecność jest bezpośrednią przyczyną rozwoju chorób przyzębia, takich jak paradontoza, która prowadzi nie tylko do odsłonięcia szyjek zębowych, ale także dalszego rozchwiania zębów, a nawet ich wypadania!  Sami buy androl więc widzicie, jak poważne konsekwencje może mieć zaniedbanie higieny jamy ustnej przy pomocy wybranej szczoteczki do zębów!

W naszej pracy przykładamy szczególną wagę do edukacji Pacjentów na temat odpowiedniej profilaktyki jamy ustnej. Zależy nam na tym, by po każdej wizycie kontrolnej Nasi Pacjenci byli zadowoleni z efektu swoich działań. Jeżeli więc w Twojej głowie rodzą się wątpliwości dotyczące wyboru właściwej szczoteczki do zębów, z chęcią pomożemy Ci w rozwiązaniu problemów związanych z tą kwestią.

Rate this post
Call Now ButtonUmów wizytę