how long does steroids stay in your system what are topical steroids steroids for back pain stress dose steroids steroids for dogs what does steroids do does the rock take steroids natural vs steroids steroids and alcohol steroids online can you drink on steroids

CBCT dla jeszcze dokładniejszego leczenia

Czym jest CBCT?

Wykonanie określonych badań jest niezbędne do poprawnego opracowania indywidualnego i co najważniejsze, skutecznego planu leczenia. CBCT to niezwykle dokładne badanie obrazowe, które stanowi alternatywę dla klasycznego zdjęcia pantomograficznego. Tomografia CBCT, nazywana także tomografią wiązki stożkowej, to rodzaj badania opracowany specjalnie z myślą o stomatologii. Badanie CBCT, podobnie jak tradycyjna tomografia komputerowa, wykorzystuje promieniowanie rentgenowskie, jednak robi to w znacznie bardziej efektywny i bezpieczniejszy sposób dla pacjenta.

Zastosowanie tomografii CBCT jest uzasadnione przed leczeniem implantologicznym, ortodontycznym, endodontycznym, periodontologicznym i nie tylko. Dzięki technologii, jaką jest CBCT, możliwe jest zobrazowanie pełnej anatomii z dokładnością wręcz niemożliwą do odtworzenia przy pomocy tradycyjnych metod radiologicznych. Poprzez wykorzystanie obrazu uzyskanego z pomocą tomografii CBCT, jesteśmy w stanie określić aktualny stan struktur miękkich i kostnych. Możliwość zbadania struktur kostnych i tkanek miękkich podczas jednego badania to spora zaleta. Badanie wiązki stożkowej ujawnia m.in. obecność stanów patologicznych, czy też nowotworów stanowiąc połączenie badań punktowych, panoramicznych oraz cefalometrycznych.

Twoje zęby potrzebują pomocy? Umów się na wizytę!

Zamow Wizyte

Badanie CBCT jest wygodną, szczegółową i co najważniejsze — bezpieczną formą diagnostyki. Szczególną uwagę należy zwrócić na ostatnią ze wspomnianych kwestii. Dawka promieniowania jest mniejsza o około 10 razy niż przy zastosowaniu tradycyjnej tomografii komputerowej. Tomografia CBCT jest także znacznie szybsza w wykonaniu, gdyż w ciągu jednego cyklu pracy aparatu możliwe jest uzyskanie ilości danych, które jeszcze niedawno wymagałyby co najmniej kilku tradycyjnych zdjęć radiologicznych. Jego badanie CBCT jest skuteczniejsze niż pozostałe badania z zakresu RTG i pozwala na określenie i dalsze zminimalizowanie potencjalnego ryzyka występującego przy leczeniu z danej dziedziny.

Co więcej, z pomocą obrazu uzyskanego w wyniku badania CBCT, jesteśmy w stanie precyzyjnie zdiagnozować chorobę i zaplanować skuteczny plan leczenia, co znacząco zwiększa powodzenie zabiegów. Dodatkowo cena takiego badania różni się od ceny tradycyjnej tomografii komputerowej – na korzyść Pacjenta.

Do zalet tomografii CBCT należy również zaliczyć czas wykonywania takiego badania. Trwa ono około dziesięciu sekund, co jest stosunkowo krótkim czasem, w porównaniu do tradycyjnego badania komputerowego, mogącego trwać nawet kilka minut. W zależności od preferencji Pacjenta badanie może odbywać się na stojąco lub siedząco; w przypadku osób niepełnosprawnych, Pacjent na czas badania może pozostać na swoim wózku, co bez wątpienia zwiększa komfort zastosowania tego rozwiązania.

Z pomocą Naszych Specjalistów, jesteśmy w stanie przeprowadzić badania diagnostyczne, pozwalające na przeprowadzenie skutecznego leczenia stomatologicznego. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, która obejmuje m.in. diagnostykę stomatologiczną.

Rate this post
Call Now ButtonUmów wizytę